Skip links

LEZZET ARTTIRICILAR

(HVP)

HVP, işlenmiş gıdaların etli ve tuzlu tadını artıran umami lezzete sahip bir lezzet arttırıcıdır. Bitkisel bazlı bir lezzet artırıcı olarak, daha temiz bir etikete sahip olduğu için MSG’ye harika bir alternatiftir.

Hidrolize Bitkisel Proteinler (HVP) nedir?

Hidrolize Bitkisel Proteinler (HVP), birçok formülasyonda kullanılan doğal lezzet arttırıcıları ve ideal bileşenlerdir. ARTE’nin portföyündeki HVP’ler, bitkisel bazlı olup yiyeceklerin etli ve tuzlu tadını arttırma fonksiyonuna sahiptir. Tipik et suyu tadına sahiptir.

Hidrolize bitkisel proteinler, soya veya kanola gibi bir bitkinin hidroklorik asitte kaynatılması ve ardından sodyum hidroksit ile nötralize edilmesiyle üretilir.

Çorbalar, atıştırmalık yiyecekler, burgerler, baharatlar, hazır ve donmuş gıda ürünleri gibi birçok işlenmiş gıdanın lezzetini vermek için kullanılan doğal katkı maddeleridir.

ARTE Foods, GDO’lu hammadde kullanmaz ve AB yasal izinlerindeki iz element sınırlamalarına birebir uyar.

HVP'ler nerede kullanılır?

Çorba, sos, et suları, bulyonlar, işlenmiş et ürünleri, baharat karışımları, kuruyemişler ve cips ürünlerini de dahil olmak üzere çeşitli gıda ürünlerinin tadını yoğunlaştırmak için kullanılır. HVP’ler ayrıca, gıda ürünlerinin konserveleme, dondurma veya kurutma süreci sırasında kaybolabilecek lezzetini korumak için de kullanılır. HVP’ler, ayrıca baharat ve aroma formülasyonları için de çok uygundur.

Gıda üreticileri genellikle monosodyum glutamat (MSG) yerine HVP kullanır.

This website uses cookies to improve your web experience.
Home